اخبار ویژه
آخرین خبر ها :
آمار بازدید سایت

بازدید امروز :277 نفر
بازدید دیروز :1614 نفر
بازدید هفتگی :4606 نفر
بازدید ماهانه :24616 نفر
مجموع بازدید :519960 نفر
 
 
کد مطلب : 962
  تاریخ ثبت : 1397/02/23
  ساعت : 02:25 ب.ظ
نسخه قابل چاپ
اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان بدهکار در دستور کار تامین اجتماعی/ ۱۰ تیرماه آخرین مهلت
اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان بدهکار در دستور کار تامین اجتماعی/ ۱۰ تیرماه آخرین مهلت
طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، در راستای اجرای ماده ۱۳ قانون حداکثری استفاده از توان تولیدی و حمایت از کالای ایرانی با پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در دستور کار تامین اجتماعی قرار گرفت و این افراد می توانند  تا ۱۰ تیرماه سال جاری با مراجعه به شعب تامین اجتماعی از این طرح ملی استفاده کنند.

قانون بخشودگی جرایم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند .

در همین راستا سازمان تأمین اجتماعی برای کمک به رونق فضای کسب و کار و تولید ملی این قانون را به اجرا گذاشته که خوش حسابی کارفرمایان و فعال بودن کارگاه از مهمترین شروط استفاده از مزایای طرح بوده و کارگاه های تعطیل و ورشکسته و فاقد فعالیت مشمول این قانون نیستند .

کارفرمایان کارگاههای معدنی، تولیدی، خدماتی ، صنعتی، ییمانکاری و اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی یا غیر دولتی که جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ ۹۵.۱۲.۲۹  باشد، چنانچه حداکثر تا ۱۰تیرماه در  مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه برخوردار خواهند شد.

کارفرمایان بدهکاری که در دوره اجرای بخشنامه های قبلی، علیرغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خود خودداری کرده اند، نیز می توانند در صورت ارائه درخواست مجدد، با رعایت ضوابط مربوط مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی بهره ببرند.

نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 43
نظر شما :   


  
  • آدرس پست الکترونیکی شما نمایش داده نخواهد شد.
  • نظر شما پس از تأیید قابل نمایش خواهد بود.